KOLEJNA PORAŻKA

• autor: maly, 2012-09-08 19:22

Sezon 2012/13 - A Klasa Grupa 3 - 4 kolejka - 08.09.2012r.

KS DYSKOBOLIA - KORONA BUKOWIEC 3-0 (3-0)

W meczu IV kolejki poznańskiej A klasy Korona Bukowiec udała się na wyjazdowe spotkanie do Ptaszkowa by zmierzyć się tam z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. Zawodnicy Korony po niedawnym wyeliminowaniu drużyny Dyskoboli w rozgrywkach Pucharu Polski udali się do Ptaszkowa pełni wiary i zmobilizowani aby pokonać niepokonaną dotychczas w meczach ligowych drużynę lidera. Boisko szybko jednak zweryfikowało przedmeczowe oczekiwania graczy Korony. Od początku meczu inicjatywa należała do gospodarzy z Grodziska, po jednym z dośrodkowań ze stałego fragmentu gry z przed pola karnego, padła bramka samobójcza dal Dyskoboli. Zawodnicy Korony chcąc szybko odrobić straty zaatakowali odważniej jednak szybko zostali skarceni. Po stałych fragmentach gry pod bramką Dyskoboli, Grodziszczanie dwukrotnie wyprowadzili szybkie kontry, które po błędach defensywy Korony zakończyły się bramkami. Taki wynik bardzo zniechęcił graczy Korony którzy stracili wiarę w możliwość uzyskania korzystnego wyniku i do końca pierwszej połowy grali bez większego zaangażowania. W przerwie Trener Tomasz Jurga wstrząsnął drużyną i zmotywował do dalszej walki. Mobilizacja ze strony trenera przyniosła oczekiwane efekty i druga połowa to zdecydowanie lepsza gra zawodników Korony, którzy przejęli inicjatywę na boisku. Korona nie potrafiła jednak stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Pod wpływem dobrej gry Korony w drugiej połowie Dyskobolia zagrała bardzo mądrze i cofnęła się wyprowadzając raz po raz groźne kontrataki. Druga połowa nie przyniosła zmian i mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Dyskobolii